Dětský karneval

Tato tradiční komunitní akce spojuje farníky s občany našeho města a vytváří prostor pro uchovávání masopustních tradic. Letošním tématem byl Cirkus, a tak si děti mohly užít mnoho cirkusových disciplín na pódiu i v přísálí. Děkujeme našim šikovným moderátorům i jejich pomocníkům na pódiu, kde se celé odpoledne při soutěžích i tancích nasazovali pro radost dětí. 

Pro všechny soutěžící byly připraveny odměny v podobě hraček, omalovánek, pastelek či sladkostí, za což děkujeme našim sponzorům: Město Blansko a Jihomoravský kraj. Úsměv na tváři dětí vykouzlily také balonky darované VZP Blansko. Pro ty nejmenší účastníky byl připraven dětský koutek s kobercem a hračkami. Na všechny hladové a žíznivé čekal bar plný dobrot. 

Na závěr karnevalu nechyběla roztomilá recitace a zpěv předškolních. Vyvrcholením karnevalu bylo vyhlášení nejoriginálnějších masek. Letos zvítězila Anička (11 let, Jedi), Tonda (3 roky, dinosaurus) a rodina Trávníčkova ztvárňující požár (tatínek) s hasičským vozem a hasiči (synové). Nejmladší maskou byl 3,5měsíční Davídek v kostýmu Supermana.

Velké poděkování patří všem pomocníkům z řad naší farní mládeže, kteří připravili sál, celé odpoledne se dětem věnovali a pomohli i se závěrečným úklidem. Děkujeme také všem dobrovolníkům ze Společnosti katolického domu a Kolpingovy rodiny za organizaci. 

Všechny fotografie jsou k dispozici na zoneramě.